Velký úspěch šitbořické kolové

21. 05. 2012 | Kolová

Marek Topolář a Filip Zahálka získali bronz na Mistrovství Evropy juniorů v kolové (Gent - Belgie)

Ve dnech 18. -19.5.2012 se v belgickém Gentu, pověstném nejen malebným historickým centrem, ale  i neuvěřitelným množstvím jízdních kol a cyklistů, konalo mistrovství Evropy juniorů v sálové cyklistice.

Českou republika byla zastoupena dvojicí Marek Topolář- Filip Zahálka.  Marek Topolář z oddílu kolové v Šitbořicích přestoupil na jeden rok do Svitávky, neboť k sobě letos neměl spoluhráče stejné věkové kategorie.

Spojení těchto dvou hráčů do jednoho týmu bylo dobrým rozhodnutím, neboť se tato dvojice stala mistry ČR v kategorii juniorů bez ztráty jediného bodu.

Na mistrovství Evropy odjížděla dvojice s ambicemi umístit se na stupni vítězů, což se České republice podařilo naposled v roce 2009 ziskem bronzové medaile.

 

Reprezentanti ČR prohráli úvodní zápas s favorizovanými družstvy Německa 2:6 a Rakouska 1:5. Vyhráli nad Francií 3:1 a v posledním zápase základní skupiny těsně prohráli se Švýcarskem 2:3.

Vzhledem k hracímu plánu, se české družstvo setkalo znovu se Švýcary a to v zápase o přímý postup do skupiny o rozdělení medailových pozic. Tentokrát dvojice Marek Topolář a Filip Zahálka zabojovala a hlavně díky brankářskému umění Marka Topoláře vrátila Švýcarům porážku 3:2 a měla jistotu, že se vrátí domů s medailí.

Zápasy o medailové pozice byly opět v režii favorita z Německa, který vyhrál zápas s českou dvojicí ve stejném poměru jako v základní skupině 6:2. Poslední zápas s družstvem Rakouska prohrála česká dvojice v poměru 3:1 a obsadila bronzovou pozici na mistrovství Evropy juniorů.

 

Výsledek je nejen úspěchem České republiky ale hlavně mateřského oddílu kolové v Šitbořicích, neboť je to první medaile z mistrovství Evropy po 20-ti leté činnosti oddílu kolové.

Marek Topolář se tímto výsledkem stal nejúspěšnějším hráčem šitbořické kolové.

Nutno připomenout, že právě před deseti lety v belgickém Gentu reprezentovali ČR šitbořičtí hráči Ladislav Lejska- Jiří Bedřich, ale zůstali bohužel těsně pod stupni vítězů.

 

Konečné pořadí ME J:

  1. GER       Marcel Schüle / Björn Bootsmann
  2. AUT       Stefan Feurstein / Sebastian Brunner
  3. CZE        Filip Zahalka / Marek Topolář
  4. SUI        Alexander Dürger / Kevin Dürger
  5. FRA       Geoffrey Motsch / Thibaut Bockstahler
  6. BEL        Anthony Broeckhove / Arno Vandoorne
  7. ITA         Paolo Sarino / Alessio Sarino
  8. HUN      Viktor Peter Orcsik / Zsolt Takacs
  9. SVK       Szilard Lengyel / Istvan Lengyel
Zpět | Tisk