Šitbořické florbalistky vyhrály Ligu žákyň

04. 05. 2011 | Sport

Florbalistky ze Šitbořic po 3. místě v republikovém finále Orion florbal cupu starších žákyň získaly další dva triumfy. Vyhrály Orelskou florbalovou ligu žákyň a o tomto víkendu pod hlavičkou FbC Aligators i Ligu žákyň – divize IV. (divize Jihomoravsko-Zlínská) a tím potvrdily, že v současné době patří k nejlepším týmům žákyň nejen v našem kraji, ale i v republice.

V oddílu FbC Aligators působí nejen hráčky ze Šitbořic, ale i hráčky ze ZŠ Těšany, které také získaly 3. místo v Orion florbal cupu, ale i v kategorii mladších žákyň a v Orelské lize pod hlavičkou Orla jednoty Těšany 2. místo.

Tyto úspěchy jsou výsledkem dlouholeté práce s žákyněmi ze ZŠ Šitbořice, ZŠ Těšany v oddílu FBC Aligators. Nic by nešlo, nebýt velkého nadšení děvčat, skvělé party a podpory obou škol i obcí.

Dlouhá cesta k tomuto velice úspěšnému roku začala již v roce 2006, kdy se do kroužku florbalu přihlásily tehdy žačky třetí třídy. Postupem let se k nim připojovaly další hráčky ZŠ Šitbořice a ZŠ Těšany a dávaly dohromady tým. Ze začátku neměly velké úspěchy, na prvních turnajích skončily na spodních příčkách tabulky. Postupem času ale svou pílí slavily první úspěchy ve školních turnajích i v lize. Hráčky ZŠ Šitbořice v roce 2008 vyhrály okresní kolo školní florbalové soutěže a postoupily do krajského kola, kde skončily na 5. místě. Mladší hráčky ZŠ Těšany v roce 2008  a 2009 skončily vždy těsně na 2. místě v okresním kole. V roce 2009 se v kategorii 7.- 6. třída hráčky ZŠ Šitbořice umístily v krajském kole na výborném 2. místě. Pod hlavičkou FbC Aligators slavily hráčky první menší úspěchy v druhé polovině sezóny 2009/10, kdy vyhrály dva turnaje a celkově skončily na 3. místě.

Hráčky mají velkou motivaci, nadšení a na svůj věk i velkou odpovědnost, proto jsme se rozhodli pro příští sezónu toho využít a přihlásit je hned do dvou soutěží. Ligy dorostenek a 1. ligy juniorek, kde se setkají i s hráčky o tři až čtyři roky staršími. Věříme, že letošní rok není ten poslední úspěšný a v budoucnosti budeme moci článků o úspěších našich děvčat psát častěji.

Jaroslav Hála – trenér a předseda FbC Aligators

Zpět | Tisk